Reflexologie chodidel

Hodně lidí si myslí, že reflexologie je jen jiný název pro masáž chodidla. Ve skutečnosti je to však mnohem více než to. Co to tedy přesně je a jak to funguje?

Smyslem je působit tlakem hlouběji než se nachází kůže a svaly chodidla. Palcem se tlačí na reflexní body chodidla, čímž se navozuje léčebná reakce v příslušných orgánech těla, které jsou s reflexními body na chodidle spojeny.

U masáže se provádí masírování prstů, jemné vytahování palce nohy za současného kroužení, čímž se přispěje k uvolnění krční páteře, masáže nártu, kotníku, čímž se podpoří  lymfatický a hormonální systém, uvolňující  masáž bříšek chodidla, která uvolňuje napětí na hrudi a v oblasti ramen, reflexní masáž prováděna masérovým palcem pak pokračuje dále přes klenbu až k patě chodidla, kdy se cestou podpoří funkce vnitřních orgánů a látková výměna.

Podle citlivosti jednotlivých reflexních plošek lze určit oslabené orgány ještě před tím, než se situace zhorší a naplno se projeví nemocí. Opakovaným tlakem na příslušnou reflexní plošku se pomůže k pročištění nebo odblokování zablokované energie příslušného orgánu. Dojde k uvolnění napětí, zlepší se prokrvení, přísun živin a orgán dostane  pokyn k regeneraci.

Reflexologie chodidla harmonizuje tělo i duši a pomáhá nastolit energetickou rovnováhu.

Dále:

  • Zbavuje tělo toxinů
  • Zvyšuje obranyschopnost organismu
  • Zlepšuje krevní oběh
  • Urychluje regeneraci
  • Uklidňuje, zbavuje stresu

Průběh masáže:

Klient je oblečený, obnažené jsou pouze chodidla klienta. Klient leží na lehátku, nebo je v polosedu. Chodidla se před masáží zahřejí pomocí žínek s teplou vodou nebo třením.  Masér promačkává  postupně celé chodidlo. Na konci dojde ke krátké masáži celého chodidla. Jedno chodidlo i se zahřátím a závěrečnou masáží zabere minimálně 30 minut. Dohromady je potřeba tedy alespoň 60 minut.

©2024 Balanc masáže. Všechna práva vyhrazena.